Zase paráda. Berani zdolali i Vítkovice

ZLÍN - Další favorit šel do kolen. Hokejisté Zlína si tentokrát poradili po výsledku 2:1 se silnými Vítkovicemi a po skalpu lídra z Plzně znovu zazářili. Před nedělním utkáním byli Vítkovičtí na druhém místě.

Od začátku to nebyla žádná extra honička za tutovkami, oba týmy hrály velmi obezřetně, taktika byla jasná, nenechat se vylučovat a neinkasovat. A to platilo především v první polovině zápasu.

V jeho 36. minutě dostal zlínský Kubiš vůbec první trest, šel ven za hákování a hosté hned trestali. Přesilovku využil dovednou tečí Tybor a Kašík se jen ohlédl, jak přesně mu kousek černé pryže zapadl do horního rohu.

Na začátku třetí třetiny hákoval vítkovický bek Baranka. A domácí podobným způsobem vyrovnali. Své gardy si vyměnili střílející útočník Bukarts a tečující obránce Ferenc. Pro něho to byl první extraligový gól v dresu Beranů.

To nejlepší nakonec. V 57. minutě úžasně z nelehké zdánlivě bezvýchodné pozice vypálil Šťastný, Bartošák máchl do prázdna a bylo hotovo. 2:1.

Pak ještě pykal za faul Kurovský, ale i tak byli hosté pěkně nebezpeční. Těsně před sirénou napálil Olezs horní tyčku.

Aukro Berani Zlín – Vítkovice Ridera 2:1.

Kosení favoritů vrcholí v úterý, do Zlína jede brněnská Kometa.