DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Tento týden má sněžit, podmínky pro lyžování se zlepší

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mráz, sněhové jazyky, ledovka. Všechny tyto nástrahy pravděpodobně čekají v tomto týdnu ve Zlínském kraji na řidiče. Lyžaři však zřejmě zajásají, protože by mělo od úterý opět začít sněžit.

Počasí se konečně trochu umoudřilo a opět přituhlo. Aktuálně jsou silnice ve Zlínském kraji suché, holé a místy vymrzlé. Řidiči by měli být proto opatrní. Ale od zítřka by se měl tento stav změnit k horšímu. Znovu má začít sněžit a meteorologové nevylučují ani tvorbu sněhových jazyků a závějí, k tomu má navíc místy pěkně foukat.

Novou sněhovou pokrývku i ochlazení určitě přivítají lyžaři a provozovatelé vleků. Většina středisek ve Zlínském kraji je sice aktuálně v provozu, nicméně se jezdí na technickém sněhu a i provoz lanovek je, vzhledem k počasí, omezený. Aktuálně se lyžuje ve střediscích Stupava ve Chřibech, na Trojáku v Hostýnských vrších. Na Valašsku je v provozu část areálu SKI Karolinka, lyžuje se v Javorníkách na Kohútce. Ve Velkých Karlovicích se jezdí na Kyčerce, SKI Areál Razula má v provozu vleky Razula a Horal. Lyžuje se i na Soláni. V Horní Bečvě je nabízí lyžování areál Rališka se sedačkovou lanovkou a Ski Areál U Sachovy studánky. Jedna sjezdovka (Lokomotiva) je v provozu na Pustevnách. Pokud se sněhové podmínky zlepší, zřejmě se v dalších dnech otevřou další střediska.

Na silnicích v kraji zůstává sedm dopravních omezení. Stavební práce na těchto úsecích byly pozastaveny a pokračovat budou opět na jaře. Jedná se tak o úsek Chvalčov-Rajnochovice, Sulimov, Zlechov, Hovězí, Velké Karlovice a dva mosty, jeden ve Vsetíně, druhý v úseku Prostřední Bečva -Bácov. Ve všech zmíněných úsecích platí omezení rychlosti, případně je zde jednosměrný provoz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam