Hejtmanství chce prostřednictvím podpory filmu přilákat turisty

Z natáčení filmu Marie Terezie na zámku v Kroměříži (Foto: Česká televize)Z natáčení filmu Marie Terezie na zámku v Kroměříži (Foto: Česká televize)
Z natáčení filmu Marie Terezie na zámku v Kroměříži (Foto: Česká televize)
Okno do kraje 15. 1. 2018 | Zdroj: Renata Janečková

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

„Filmaři jsou podporováni státem, mají pobídky, které jsou určitě z finančního pohledu zajímavější, nicméně pro mě je důležité, že nepodporujeme jen vznik filmů na území Zlínského kraje, ale že dáváme příležitost studentům filmové školy ve Zlíně, aby získali praxi a další zkušenosti. To je pro mě ta přidaná hodnota investovaných deseti milionů korun z krajského rozpočtu,“ shrnul hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Opomenout nelze ani marketingový efekt, který spolupráce s filmaři přináší. Už teď nejen turisty, ale i filmaře láká například Kroměříž nebo Luhačovice, kde se natáčely Četnické humoresky. Tvůrci mohou získat finanční příspěvek ve výši až 2 miliony korun, vždy maximálně 50 % celkových způsobilých výdajů. Při hodnocení předložených žádostí o podporu bude odborná komise brát v potaz kvalitu, význam a tvůrčí zabezpečení projektu, jeho organizační a finanční zabezpečení i marketingové efekty a přínosy pro kraj.

Příjem a registrace žádostí probíhá do 31. ledna 2018 na Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam