Kvůli modernizaci bazénu bude "padesátka" dočasně uzavřena

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 16. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu v ulici Hradská už má svůj termín. Práce začnou počátkem dubna a skončí v říjnu, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Modernizace bude spočívat ve výstavbě dvou whirpool bazénů, původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nahradí prosklená sloupopříčková hliníková fasáda a bude rovněž upraveno technické zázemí objektu.

Kvůli stavebním pracím, které vyjdou na 34 milionů korun, bude „padesátka" v termínu od 25. června do 9. září uzavřena. „Zvolili jsme letní měsíce, kdy bude mít přerušení provozu na veřejnost co nejmenší dopad," sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se stará o městské bazény.

Odpočinková a relaxační zóna bude umístěna v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. „Během přípravy tohoto projektu jsme hodně komunikovali i s památkáři," upozornil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městské bazény, na fakt, že budova padesátky je v památkové zóně města.

Nové prostory jsou navrženy tak, že budou přístupné i lidem s omezenou možností pohybu. „Se stávající halou budou propojené takzvaným krčkem," uvedl náměstek primátora Jiří Korec, který má na starosti investice města.

Odpočinková zóna a relaxační zóna je další významnou investicí do městských bazénů. Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén, a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů Celsia, který je určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam