I klasika potřebuje inovaci. Tenisté hráli tiebreaky do třinácti

Vítězná dvojice Martin Čech - Josef Pilčík (Foto: Jan Salač)Vítězná dvojice Martin Čech - Josef Pilčík (Foto: Jan Salač)
Vítězná dvojice Martin Čech - Josef Pilčík (Foto: Jan Salač)
Sport 15. 1. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Tenisová halová sezóna je v plném proudu. Občas i do tak klasické hry pronikají nové prvky. Jak na profesionální tak ryze amatérské úrovni.

Mimochodem hru na supertiebreaky si nedávno u protinožců vyzkoušel Tomáš Berdych a zdolal všechny věhlasné soupeře. Bral pěknou finanční sumu.

Jeho otec Martin byl ve Zlíně také úspěšný, skončil těsně před branami semifinále, ale zcela inovativní přístup organizátorů turnaje v hale Na Vršavě si pochvaloval.

"Vezu si domů láhev výborného vína, ale hlavně skvělé zážitky. Mám v nohách 11 zápasů hraných na tiebreaky do třinácti a pořád se cítím velmi dobře, však také běžně hraji a trénuji denně," říká velmi vitální šedesátník, otec a první trenér jednoho z nejlepších hráčů naší bohaté historie.

Jako ředitel náročného klání se mimořádně osvědčil další otec našeho předního tenisty, Jiří Novák starší. Ten s lehkostí sobě vlastní zvládl s kolegy od ředitelského stolku neuvěřitelnou porci 53 dramatických zápasů.

"Bylo to náročné, ale krásné," smál se Novák, jemuž se nový model turnaje pro deset deblových párů velmi zamlouval.

"Sice jsem nevyhrál, ale odvážím si domů jednu z nejhezčích cen, pětilitrovku utopenců," potvrzoval báječnou náladu výkonný ředitel Lázní Luhačovice a.s. Jiří Dědek.

Prvenství nakonec připadlo dvojici mladíků Martin Čech - Josef Pilčík.

Čech zúročil fyzičku i přehled z lítých klání v dresu extraligových zlínských hokejistů, mimochodem je nositelem titulu mistra ČR z roku 2004. Jeho parťák Josef Pilčík zase udělal radost sobě i serveru Zlin.cz, v jehož barvách startoval a potvrdil pevné nervy i úžasný výkonnostní růst.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam