AKTUÁLNĚ: Sníh komplikuje dopravu, bourá se, silnice namrzají

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 16. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKO – Husté sněžení a namrzání vozovek. Takové komplikace přinesl nový sněhový příval, který se od poledne začal sypat na území Zlínska. První nehody a komplikace tak dlouho na sebe nenechaly čekat.

Varování meteorologů před hustým sněžením se vyplnilo. Už od úterního poledne Zlínsko začal zasypávat sníh. První nehody a komplikace tak dlouho na sebe nenechaly čekat. Hned jedna nehoda se odehrála nedaleko zlínské krajské nemocnice, kde se srazilo auto s trolejbusem. „Naštěstí se to obešlo bez zranění,“ upřesnil mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. Podle něj jsou komplikace se sjízdností vozů MHD i na výše položených místech, zejména na sídlišti Jižní Svahy. „Některé linky nabíraly i několikaminutové zpoždění a linka 6 dokonce nahoru nevyjela. Je to dáno i tím, že sypače nemohou být aktuálně na všech místech současně, navíc nějakou dobu trvá, než začne působit posypový materiál. Nicméně situace se pomalu uklidňuje,“ dodal mluvčí.

Plné ruce práce mají i hasiči a policie. „Naše hlídky pomáhaly u nehodách v Zádveřicích a také u několika nehod na Vsetínsku, kde jsou i zranění,“ upřesnil za zlínské krajské hasiče Pavel Řezníček. Policie upozorňuje, že některé úseky jsou namrzlé. Řidiči by proto měli být velmi opatrní. Namrzlou vozovku například hlásí v Luhačovicích nebo Štítné nad Vláří a dalších místech. „Nehody přibývají, odpoledne jsme vyjížděli do  Luhačovic, Tečovic, u Otrokovic. Naštěstí jsou všechny víceméně bez vážnějších zranění,“ konstatovala policejní mluvčí. Problémy byly také u nájezdu na D55 u Otrokovic, který byl zejména pro kamiony nesjízdný.

Výstraha meteorologů před silným sněžením platí až do dnešního pozdního odpoledne.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam