Kosení favoritů skončilo, Kometa veze ze Zlína tři body

ZLÍN - Tři favority na titul hostili od pátku do úterý hokejisté Zlína. Plzeň i Vítkovice srazili do kolen, rivalovi nejrivalovitějšímu, brněnské Kometě, podlehli v dohrávce 30. kola extraligy 2:4.

Když se před časem Antonín Honejsek přesunul právě do jihomoravské metropole, nemohli mu beraní fandové přijít na jméno.

Tentokrát je ovšem už znovu zlínská opora docela rozveselila. Běžela teprve 4. minuta a právě on prostřelil brněnského strážce klece Langhamera.

Kometa přitlačila, Kašík zářil, ale ve 14. minutě bylo vyrovnáno, když do poloodkryté branky pohodlně skóroval brněnský Hruška.

Další dva góly přišly ve druhé části. Nejdříve byl důrazný domácí Bukarts, ale vedení Beranům vydrželo jen něco přes minutu, znovu Hruška – 2:2.

V poslední části prokázal velezkušenost kapitán hokejové olympijské reprezentace Martin Erat. V 52. minutě vyčíhal puk za brankou Zlína a suše jej umístil za Kašíka. Snad proto, že kdysi oblékal dres domácích, jásotem hodně šetřil.

Do prázdné pak uzavřel při power play domácích Radim Zohorna.

Aukro Berani Zlín – Kometa Brno 2:4.

Už jde do tuhého, třeba v pátek v Pardubicích.