Olympijští hokejisté budou hrát s puky z Valašska

Ilustrační foto (Foto: www.gufex.cz)Ilustrační foto (Foto: www.gufex.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.gufex.cz)
Co se děje 17. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

KATEŘINICE – Už za tři týdny vypukne největší sportovní svátek ve světě, Zimní olympijské hry, které budou tentokrát v jihokorejském Pchjongčchangu. Hokej, který bude také jednou z nejsledovanějších disciplín, se navíc bude hrát s puky, které pocházejí z Kateřinic na Vsetínsku.

Malou firmu Gufex s.r.o. z Kateřinic dnes skloňuje prakticky každý hokejový tým na světě. S jejich puky se totiž hrají nejenom hokejové utkání mistrovství světa, ale i ty olympijské, včetně vítězného Nagana v roce 1998. A ne jinak tomu bude i na letošní zimní olympiádě v Jižní Koreji. „Po dvou olympijských přestávkách, kdy jsme naposledy dodali puky na olympiádu do Turína v roce 2006, nás výbor opět oslovil, zda bychom jim zaslali puk na otestování. Pak jsme čekali na odpověď, a ta nakonec byla kladná. Takže zakázku jsme dostali,“ uvedla jednatelka společnosti Gufex Kateřina Zubíčková.

Pro korejskou zimní olympiádu nakonec v Gufexu vyrobili celkem 9700 puků. „Musím říct, že to bylo náročné. Času jsme neměli příliš a bylo nutné vyrobit i zcela novou formu. Olympijský puk má svá specifika a také každý olympijský výbor má své vlastní požadavky, hlavně na logo. My jsme museli navíc vyrobit zvlášť puky pro mužský a ženský hokejový tým a další pro paralympijský. Výroba nakonec trvala celé tři týdny,“ upřesnila jednatelka Gufexu.

Takřka deset tisíc puků už je v tuto chvíli, o více než 8 tisíc kilometrů dál, ve východní Asii, kde čekají, až se jich dotknou první hokejky olympioniků. Český tým by s nimi měl svůj první zápas odehrát 15. února, konkrétně proti mužstvu pořadatelské země. Bohužel, podobu puků nelze v současné chvíli ukázat. „Jsme vázaní smlouvou, která nám zakazuje zveřejnit jakoukoliv fotodokumentaci, dokonce ještě tři měsíce po skončení olympiády,“ vysvětlila Zubíčková.

Sama je prý fanynkou hokeje a už se těší na první zápas. Ten bude sledovat doma. „Máme sice možnost, jako dodavatelé, jet se podívat na olympiádu, ale z časových ani pracovních důvodů tuto nabídku nevyužiju. Takže fandit budu doma u televize i se svým manželem,“ pousmála se jednatelka kateřinické firmy.

Puky z Gufexu budou Českou republiku reprezentovat i na letošním Mistrovství světa v ledním hokeji, který bude v Dánsku. A nejenom tam. „Máme podepsanou smlouvu z Mezinárodní hokejovou federací, a to až do roku 2020. Pro nás je to samozřejmě obrovská pocta a moc si toho vážíme,“ uzavřela Kateřina Zubíčková.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam