Lidé mohou rozhodnout, které amatérské kapely zahrají v rámci Zlín Film Festivalu

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 20. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Celkem 62 amatérských kapel se přihlásilo do soutěže, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu v závěru loňského roku. O tom, které tři z nich nakonec vystoupí ve festivalové koncertní zóně, může až do začátku dubna rozhodovat veřejnost, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Poprvé v historii festivalu má veřejnost možnost svými hlasy rozhodnout o podobě doprovodného programu v koncertní zóně. „Zájem kapel nás opravdu potěšil, lidé tak mají možnost vybírat z pestré nabídky. Jedná se o skupiny, které hrají různé žánry, od těch začínajících až po zkušené hudebníky, kteří spolu vystupují už řadu let," uvedla výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová. Velkým překvapením pro pořadatele festivalu bylo to, že pouze 12 kapel je místních, ostatní přihlášení jsou z různých koutů České republiky.

Kromě výběru kapely mají hlasující možnost vyhrát i atraktivní ceny. „Ve hře jsou mobilní telefon, filmpasy, volné vstupenky do koncertní zóny a řada dalších cen," doplnila Jarmila Záhorová.

Poslat hlas svým oblíbeným kapelám mohou zájemci prostřednictvím webu https://kapely.zlinfest.cz/hlasovani/, kde jsou profily a ukázky jednotlivých kapel. Hlasování je dvoukolové. Od pondělí 15. ledna do 28. února mohou lidé vybírat ze všech kapel, které se registrovaly do soutěže o účinkování v koncertní zóně Zlín Film Festivalu. Ve druhém kole hlasování již budou volit pouze mezi deseti nejúspěšnějšími.

Tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert v termínu 28. - 31. května. Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul Kapela 58. Zlín Film Festivalu a bude mít možnost stát se v následujícím ročníku festivalu předkapelou jednoho ze známých a velkých interpretů vystupujícího v koncertní zóně. „Kromě toho obdrží také příspěvek pro natočení videoklipu ve výši 15 tisíc korun," dodala Jarmila Záhorová. Vyhlášení vítězné kapely se uskuteční 2. června v rámci posledního koncertu 58. Zlín Film Festivalu v koncertní zóně.

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. V roce 2017 jej navštívilo přes 120 tisíc diváků. Jeho 58. ročník se uskuteční od 25. května do 2. června.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam