Komedii Úča musí pryč! odehrají herci ve skutečné školní třídě

Foto: Marek MalůšekFoto: Marek Malůšek
Foto: Marek Malůšek
Kultura 18. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Úča musí pryč! - to je název bystré komedie jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera. Od pondělí 22. ledna, kdy bude v Uherském Hradišti její premiéra, ji herci Slováckého divadla budou hrát tam, kde se její děj odehrává - ve skutečné školní třídě, serveru Zlin.cz to uvedl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Jde o velmi zábavnou, vtipně a svižně napsanou komedii. Má v sobě společenský potenciál, který by měl probudit diskuzi nejenom o smyslu vzdělávání," prohlásil režisér novinky a ředitel divadla Michal Zetel. "Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Milerová však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit – a velmi vyostřená třídní schůzka začíná," prozradila děj novinky dramaturgyně novinky Markéta Špetíková.

Hru divadelníci budou uvádět ve školní třídě Základní školy UNESCO. „Naším cílem je v rámci dramaturgického cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO oslovit ty skupiny diváků, pro které není návštěva tradiční divadelní budovy pravidelným zvykem, ale jimž může předkládané téma něco říct. Jedinečné je také propojení netradičních míst s tématem her," doplnil Zetel s tím, že hra Úča musí pryč! je po inscenacích Večer na psích dostizích a Čarodějnice v kuchyni v pořadí už třetím počinem zmiňovaného alternativního cyklu. Ukazuje se, že je to dobrá volba. Zájem diváků je obrovský, týden před premiérou je vyprodáno 15 představení, divadelníci nestačí přidávat reprízy a začínají tak nabízet vstupenky na duben.

"Reálné prostředí školní třídy nás provokuje k úplně jinému jednání, než jsme zvyklí na jevišti, tak doufám, že to bude nový zážitek i pro diváky," těší se na představení herečka Jitka Hlaváčová. V novince se kromě ní představí i Pavlína Hejcmanová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek a Josef Kubáník. Premiéra začne 22. ledna v 19.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam