Návrhářka Zelená vytvořila veselá trička pro sestry z nemocnice

Foto: Kroměřížská nemocniceFoto: Kroměřížská nemocnice
Foto: Kroměřížská nemocnice
Co se děje 19. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ – Celkem 15 veselých triček získalo dětské oddělení v Kroměřížské nemocnici. Pro personál je vytvořila návrhářka Marie Zelená, aby se děti méně bály, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Zelená trička vytvořila už podruhé. Oddělení je věnovala díky finanční pomoci sponzorů. „Moc za tento milý dárek děkujeme, protože malí pacienti skutečně vnímají prostředí nemocnice s větším klidem, pokud k nim personál přijde v tomto veselém oblečení. Odpoutává jejich pozornost, takže jsou více v klidu,“ uvedla místopředsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.

Návrhářka Zelená k obrázkům, které osobně kreslí, řekla, že cílem originální kolekce je odvádět pozornost dětí od vyšetření v nemocničním prostředí. Přes mnohdy nepříjemnou situaci jim mají trička vykouzlit úsměv na tváři.

Marie Zelená tvoří zástěrky s veselými obrázky, které si lékařský personál obléká na klasický bílý plášť, a také halenky a šaty s obrázky pro lékařky a sestry. Celkem je 25 druhů různých obrázků. Každý z nich tvoří samostatný příběh, o kterém může lékař nebo sestra s dítětem mluvit. „Tím mu dodá důvěru, že je pro něho kamarádem, který mu nechce ublížit,“ dodala Klímová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam