Lidé přijdou do divadla podpořit prezidentského kandidáta

Foto: Zlínská křižovatka, z. s. Foto: Zlínská křižovatka, z. s.
Foto: Zlínská křižovatka, z. s.
Co se děje 20. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Vyjádřit podporu jednomu ze dvou kandidátů na českého prezidenta Jiřímu Drahošovi přijdou jeho podporovatelé v pondělí večer do Městského divadla Zlín. Serveru Zlin.cz to sdělil jeden z pořadatelů akce Tomáš Pasterný ze sdružení Zlínská křižovatka.

Dlouholetý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který se spolu se současnou hlavou státu Milošem Zemanem probojoval s necelými 27 procenty hlasů do druhého kola prezidentské volby, dál objíždí republiku a setkává se s občany. Na akci uspořádané ve zlínském městském divadle na jeho podporu sice nebude přímo přítomen, ale s občany bude diskutovat pomocí takzvaného telemostu.

Kdo však v pondělí večer v divadle přítomen bude, jsou Drahošova manželka Eva Drahošová, režisér a scénárista Břetislav Rychlík, hudebník Jura Pavlica nebo vědec a Drahošův dlouholetý kolega Jiří Grygar. Program, který potrvá do 20 hodin, bude zahrnovat diskusi s hosty, telemost s Drahošem a písně Jitky Šuranské.

Plakát na akci navíc uvádí: "Možná přijde I Ovčáček", a tak se návštěvníci mohou nechat překvapit. Jiří Ovčáček v podání herce Marka Příkazkého je totiž ve Zlíně skutečně velmi populární. Satirické divadelní kusy Ovčáček čtveráček a Ovčáček miláček reagující na politický vývoj v naší zemi totiž pokaždé vyprodaly nejen obří divadelní sál, ale také desítky kin v republice.

Pondělní akce sdružení Zlínská křižovatka, která začne v 18 hodin a vstup na ni je zdarma, navazuje na pořady a aktivity takzvaného Zlínského jara v roce 2016, v rámci kterého se ve zlínském divadle setkali s veřejností například Michael Kocáb, Jan Urban nebo Jiřina Šiklová.

"Uspořádali jsme s Jiřím Drahošem dvě diskuse již v červnu loňského roku, v rámci festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro. Zlín tehdy navštívil společně s manželkou, tvoří sehraný pár. Jiří Drahoš na nás zapůsobil svou bezprostředností, slušností a rozhledem. Záznamy diskusí jsou přístupné na kanálu Zlínského jara na Youtube. Již tehdy, například v diskusi se studenty 6. června jasně reagoval na řadu palčivých otázek souvisejících například s migrační krizí. Je evidentní, že jeho postoje jsou konzistentní po celou dobu, můžeme tak tímto záznamem vyvrátit dezinformace šířené o změnách názorů," uvedl pořadatel Pasterný.

Drahoš se ve Zlínském kraji objeví už v sobotu 20. ledna. Byl pozván představiteli Uherského Hradiště na Reprezentační ples města.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam