Východní Morava se chystá na veletrh cestovního ruchu

Ilustrační foto (Foto: Facebook/Východní Morava)Ilustrační foto (Foto: Facebook/Východní Morava)
Ilustrační foto (Foto: Facebook/Východní Morava)
Co se děje 21. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ - Veletrhy s nabídkami produktů cestovního ruchu, turistických lokalit a zážitků se rozbíhá letošní turistická sezona. První akcí tohoto roku je veletrh Ferienmesse Wien v hlavním městě Rakouska, na kterém od 11. do 14. ledna 2018 zajistila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy prezentaci atraktivit Zlínského kraje na stánku České republiky, informoval server Zlin.cz pracovník centrály ČR Zdeněk Urbanovský.

Největší tuzemský veletrh cestovního ruchu Regiontour a GO 2018 proběhne 18. – 21. ledna 2018 na výstavišti v Brně. K prezentaci kraje na tomto veletrhu zajistila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy výstavní plochu 50 metrů čtverečních s dvanácti pulty, na kterých se představí se svými nabídkami turistické oblasti Kroměřížsko, Slovácko, Valašsko, Zlínsko a Luhačovicko.

Veletržní prezentace akcentuje kouzlo rozmanitosti, které k této části ČR neodmyslitelně patří. Region nabídne široké spektrum možností pro trávení volného času na kole, pěšky, na lodi, na koni, ale i relaxaci v lázních a wellness resortech. K tomu patří pozvánky na folklorní slavnosti a festivaly, putování za skvělým jídlem a pitím ať už na gastrofestivaly, či do vyhlášených resortů.

Jedinečné zážitky při plavbě, ale i bezpečné výlety po krásné cyklostezce nabízí vodní cesta Baťův kanál, která v tomto roce oslaví 80. leté výročí. Své kouzlo návštěvníkům odhalí malebné pohoří Chřiby, tajemné a mystikou „žitkovských bohyní" obestřené Bílé Karpaty. K dispozici budou mapy a brožurky lákající na zimní radovánky, ale i nově vydaný souhrnný přehled rozhleden a vyhlídkových míst.

Nebude scházet nabídka nejvíce navštěvovaných míst Zlínského kraje – funkcionalistického Zlína a jeho romantické zoo, Valašského muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm, komplexu Skanzen v obci Modrá u Velehradu, či Kroměříže s památkami UNESCO.

Tradičně dobrou atmosféru na stánku Východní Moravy podpoří cimbálová muzika i ochutnávky regionálních produktů ze všech koutů kraje – slovácké koláčky a víno, valašské frgály, vizovická slivovice, sýry od farmářů z Bílých Karpat či tradiční moravské klobásy. To mimo jiné souvisí i s novinkami v nabídce agroturistiky a venkovské turistiky.

V letošním roce bude ve stánku umístěna velkoplošná obrazovka, na níž poběží smyčka s filmovými záběry atraktivních míst kraje. A uspokojeni budou i milovníci prvorepublikové noblesy a elegance – na stánku se budou pohybovat hostesky jakoby vystřižené z předválečných žurnálů.

Podobný charakter, byť v menším rozsahu, budou mít veletržní stánky Zlínského kraje na veletrzích ITF Bratislava (25. – 28. ledna 2018) a Holiday World Praha Praze (15. – 18. února 2018). Na obou těchto veletrzích bude mít stánek čtyři obslužné pulty a celkovou plochu 20 m2, i zde se budou pod vedením Centrály cestovního ruchu Východní Moravy prezentovat všechny turistické oblasti Východní Moravy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam