Tříkrálová sbírka je sečtená, Zlínsko bylo štědřejší než loni

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 22. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Podobně jako v jiných částech České republiky i na Zlínsku se před pár dny uskutečnila tradiční Tříkrálová sbírka. Její výtěžek je už znám, informoval server Zlin.cz Lukáš Fabián ze zlínského magistrátu.

Lidé z celého Zlínska věnovali na dobročinné účely téměř dva miliony a sto pět tisíc korun. V samotném Zlíně a jeho částech dobrovolníci vysbírali téměř 748 tisíc korun a stejně jako loni i tentokrát výtěžek překročil částku vybranou při minulém ročníku.

"Poděkování patří pracovníkům magistrátních, městských a obecních úřadů v jednotlivých obcích, duchovním správcům všech farností, místním asistentům Tříkrálové sbírky, kteří na sebe vzali odpovědnost za hladký průběh sbírky ve své obci, vedoucím skupinek koledníků a koledníkům a v neposlední řadě také všem dobrým lidem, kteří tříkrálovým koledníkům přispěli a podpořili tak charitu v její snaze pomáhat potřebným. Zvláštní poděkování patří pracovníkům pobočky České spořitelny ve Zlíně na ulici Zarámí," vyjmenovala Pavla Romaňáková, projektová manažerka zlínské charity.

Tříkrálová sbírka navázala na počátku nového tisíciletí na starou lidovou kolednickou tradici a od té doby každoročně koledují králové do zapečetěných pokladniček - nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam