KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zajděte si na pravou zabíjačku nebo na benefiční hokej s Petrem Čajánkem

Ilustrační foto (Foto: www.vendulcina-benefice.cz)Ilustrační foto (Foto: www.vendulcina-benefice.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.vendulcina-benefice.cz)
Co se děje 22. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vůně zabíjačkových specialit, zákoutí tajemné Severní Koreji nebo benefiční hokej v čele s Petrem Čajánkem. Tento týden ve Zlínském kraji bude opět pestrý.

Přestože se naplno rozběhla plesová sezóna, je na Východní Moravě i spousta jiných nabídek, jak trávit volný čas. Takže kdo není příznivcem a milovníkem těchto společenských událostí, určitě nemusí zůstat sedět doma. V současnosti je možné navštívit ve zlínské Alternativě výstavu Návštěvy ve Zlíně/Gottwaldově. „Fotografiemi a dobovými dokumenty představuje pestrou paletu návštěvníků města v průběhu 20. století. Tato výstava potrvá až do 15. února,“ upřesnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava. Zajímavou přednášku o hydrologických extrémech v povodí Moravy pořádá ve čtvrtek 25. ledna Knihovna Kroměřížska ve stejnojmenném městě. O tématu bude hovořit Eva Soukalová z Českého hydrometeorologického ústavu. Vstup je zdarma a povídání začne v 16.30 hodin.

O den později, tedy v pátek bude od 18.00 v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku přednášet Milan Bureš o tajemné Severní Koreji. Tento cestovatel je jedním z pouhých 19 Čechů, který tuto zemi v posledních třech letech navštívil. Vstupné stojí 50 Kč.

Víkend začne vůní zabíjačkových specialit. „Pokud jste milovníky jitrnic, jelítek nebo ovárku, pak vyrazte do Uherského Hradiště do Galerie slováckých vín. Zabíjačka, která se ponese v tradičním duchu, začne v 9 hodin,“ doplnil Urbanovský.

Zimní stadion Kroměříž bude v sobotu od 15.30 dějištěm Vendulčiny benefice, II. ročník charitativního hokejového utkání. Hostem bude i mistr světa Petr Čajánek. Poslední lednová neděle bude patřit Koncertu k mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu – RabiGabi a. G. Ten v Kině Máj Uherský Brod nabídne židovskou hudbu a klezmer v podání uherskohradišťské skupiny. Začátek je v 16.00, od 17.00 bude promítnut film režiséra Jana Hřebejka „Musíme si pomáhat."

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam