V souvislosti s nelegální balírnou cigaret padlo obvinění

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 23. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽSKO - Pět lidí ve věku od 44 do 63 let obvinili krajští kriminalisté ze dvou trestných činů v souvislosti s nelegální výrobou a distribucí cigaret na Kroměřížsku. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Obvinění z Kroměřížska si koncem roku 2016 pořídili balicí linku na výrobu cigaret, kterou nechali zrenovovat a umístili ji v objektu v obci na Kroměřížsku. Dále zakoupili 600 tisíc kusů cigaret opatřených ochrannými známkami známé značky cigaret a papírové přířezy, ze kterých na stroji vyrobili papírové krabičky s logy a nápisy známé značky cigaret a podstatnou část zabalili do krabiček a kartonů. Vyrobili tak nelegální padělky, které nebyly zdaněny spotřební daní. České republice zastoupené Celním úřadem pro Zlínský kraj způsobili škodu přesahující 1,6 milionu korun na spotřební dani a Finančnímu úřadu pro Zlínský kraj škodu bezmála 139 tisíc korun na DPH. Obvinění tak dále zneužili ochrannou známku renomované značky, protože neměli oprávnění toto označení uvádět.

"Kriminalisté s celníky v průběhu prověřování zjistili, že se dva z obviněných od roku 2014 věnovali přípravě výroby a následnému prodeji dalších nezdaněných cigaret v počtu 20 milionů kusů. Obvinění si chtěli pořídit výrobní linku na cigarety a v této souvislosti oslovovali společnosti nejenom z Česka, ale i ze zahraničí. Postupně si obstarávali materiál potřebný k výrobě cigaret a rovněž sháněli a kontaktovali případné distributory. České republice tak hrozila na spotřební dani škoda přesahující 51 milionů korun," doplnila policejní mluvčí.

Rozsáhlá realizace se zadržením tří lidí se uskutečnila už vloni na jaře, kdy kriminalisté zajistili kompletní linku na balení cigaret v hodnotě šest milionů korun, materiály pro budoucí výrobu cigaret, velké množství padělků cigaret připravených k distribuci, finanční prostředky na účtech a nemovitost ve výši přiblližně sedm milionů korun.

Krajští kriminalisté minulý týden obvinili ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby čtyři muže a jednu ženu a dva z mužů navíc z přečinu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Obviněným hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam