POKART hodlá v holešovské průmyslové zóně rozšířit výrobu, vzniknou desítky nových pracovních míst

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 24. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Společnost POKART, která už několik let působí v holešovské průmyslové zóně, plánuje vybudovat přístavbu ke své výrobní hale. Rozšíření výroby by s sebou mělo mimo jiné přinést i více než dvě desítky nových pracovních míst, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Uzavření kupní smlouvy mezi Zlínským krajem a společností POKART na prodej dvou pozemků ve Strategické průmyslové zóně Holešov o celkové výměře 17 365 m2 doporučila krajskému zastupitelstvu Rada Zlínského kraje.

„K prodeji těchto pozemků přistupujeme na základě žádosti společnosti POKART, která zde hodlá rozšířit své výrobní kapacity. Díky tomu by tu mělo vzniknout 24 nových pracovních míst," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Kupní cena pozemků, sjednaná podle znaleckého posudku, činí 7 814 250 korun bez DPH (450 korun/m2).

POKART patří mezi tradiční dodavatele kartonáže, obalů a lepenek v České republice i v zahraničí. V holešovské průmyslové zóně vybudovala firma výrobní závod za 70 milionů korun s rozlohou téměř 20 000 m2. To jí umožnilo rozšířit svou výrobu i prostor pro využití nových technologií. Nyní tedy chystá další rozšíření výroby.

Rada kraje zároveň doporučila zastupitelstvu schválit bezúplatnou směnu pozemků mezi Zlínským krajem a Státním pozemkovým úřadem. Tou dojde k vypořádání Strategické průmyslové zóny Holešov vůči doposud blokovaným pozemkům v procesu církevních restitucí, které však následně Římskokatolické farnosti Holešov nebyly vydány. Zlínský kraj směnou pozbyde část svého pozemku mimo průmyslovou zónu (v katastrálním území obce Martinice) a naopak do svého vlastnictví získá důležité pozemky na území zóny, na nichž jsou umístěny přeložka říčky Mojeny a suchý poldr. Současně tím bude dokončeno majetkoprávní vypořádání všech pozemků uvnitř zóny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam