Dárce krve ve Zlíně čeká nově teplá kuchyně i poukazy do bufetu

Ilustrační foto (Foto: KNTB)Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Ilustrační foto (Foto: KNTB)
Co se děje 26. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně nabídne od 1. února dárcům krve širší nabídku občerstvení. Bude zahrnovat teplou kuchyni nebo poukázku do nemocničního bufetu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Dosud měli dárci krve možnost studeného občerstvení v jídelně formou obloženého talíře. „Nyní mají nově v nabídce teplou kuchyni, mohou si k pečivu vybrat buď klobásu nebo párek a polévku,“ uvedla Lipovská.

Je ale i další možnost. „Kdo nebude mít čas u jídla posedět, nebo bude chtít jiný sortiment, může místo občerstvení v jídelně získat poukázku do nemocničního Bistra 51, a to v hodnotě 70 korun,“ uvedla primářka hematologicko-transfuzního oddělení Jana Pelková. Poukázka bude platit v den, kdy byl její majitel darovat krev.

Nemocnice zaznamenala v roce 2017 celkem 11184 dárců, z toho 995 bylo darovat krev poprvé. „Zájemci o darování krve mohou přijít v běžných dnech a časech, mají však také možnost zavítat na speciální akci, kterou každoročně pořádá spolu se zlínskou transfuzní stanicí Český červený kříž Zlín,“ uvedla Lipovská. Valentýnská kapka krve se koná 14. února v čase od 6.00 do 9.00.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam