Ve zlínské nemocnici začne platit zákaz návštěv

ilustrační foto: oficiální stránky městailustrační foto: oficiální stránky města
ilustrační foto: oficiální stránky města
Co se děje 27. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krajská nemocnice T. Bati se rozhodla na základě doporučení krajské hygieny vyhásit zákaz návštěv. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Zákaz návštěv souvisí se zvýšeným výskytem akutních respiračních a chřipkových onemocnění. Ještě o víkendu mohou lidé své blízké hospitalizované ve zlínské nemocnici navštívit. Po neděli už to možné nebude. "Zákaz návštěv začne platit v pondělí 29. ledna a bude platit do odvolání," upřesnila Dana Lipovská.

Podle informací Krajské hygienické stanice ve Zlíně došlo na Zlínsku ve čtvrtém kalendářním týdnu letošního roku k vzestupu akutních respiračních onemocnění o 26 procent. Celková nemocnocst je 1 898 nemocných na sto tisíc obyvatel. Enormní nárůst pak hygienici zaznamenali u chřipkových onemocnnění, a to o 430 procent. Krajští hygienici proto doporučili omezit návštěvy nejen v nemocnici, ale také v dalších lůžkových zdravotnických zařízeních, domovech pro seniory či domovech pro zdravotně postižené, a to na území celého Zlínska. V ostatních regionech Zlínského kraje zatím k vyhlášení zákazu návštěv nepřistoupili.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam