Se zastavením financování oprav a investic ve zlínské nemocnici poslankyně Gajdůšková zásadně nesouhlasí

Alena Gajdůšková (Foto: Zlin.cz)Alena Gajdůšková (Foto: Zlin.cz)
Alena Gajdůšková (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 27. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zastavení financování oprav a investic do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně je velmi nezodpovědná správa kraje i krajského majetku, prohlásila poslankyně Alena Gajdůšková. Jak serveru Zlin.cz řekla, vyzývá proto všechny krajské zastupitele, zejména ty, kteří jsou současně zastupiteli Statutárního města Zlína, aby se zasadili o nápravu této situace a zajistili odpovídající rozvoj zlínské nemocnice.

Krajská samospráva je podle Gajdůškové povinna ze zákona zajistit pro své občany tu nejlepší zdravotní péči. "I když již uplynula lhůta třiceti dnů, stále očekávám písemnou odpověď hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka na můj otevřený dopis k situaci kolem Krajské nemocnice T. Bati. Za seriózní odpověď hejtmana na dopis občana kraje, tím méně voleného zástupce, nemohu považovat článek v informačním tisku Zlínského kraje Okno do kraje. Pomíjím, že úroveň jeho vyjádření z pohledu politické kultury, faktografie i prosté lidské slušnosti je velmi nízká. Nicméně to je obrázek pana hejtmana a současného vedení Zlínského kraje, nikoliv můj. Nehodlám se proto k tomu vyjadřovat," komentovala poslankyně.

Přesto však musí podle svých slov vzhledem k obavě z prodlení reagovat již nyní na vyjádření pana hejtmana v onom článku, které také velmi znepokojilo občany, kteří se na poslankyni obracejí s žádostí o pomoc pro záchranu krajské nemocnice. Gajdůšková žádala hejtmana o odpověď na otázku, zda je pravda, že je již zpracovaná studie na výstavbu nové nemocnice mimo Zlín. "Jiří Čunek na to odpověděl: ,Bohužel ne. Ale začínáme na tom pracovat. Chceme stavět nový centrální objekt, což vlastně je nová nemocnice. KNTB nám doslova padá na hlavu a nemá cenu ji opravovat.´ Občanům, kteří se na mne obraceli, odpovídal tak, že do zlínské nemocnice nebude kraj nadále investovat, protože to nestojí za to," podotkla Gajdůšková.

Poslankyně tak neskrývá rozhořčení. "Jsem pobouřena ignorancí současného vedení kraje vůči potřebám nejen krajského města, ale celého kraje v oblasti zajištění komplexní i vysoce specializované zdravotní péče na území kraje," komentovala Gajdůšková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam