Nový jednatel Otrokovické Besedy chce do města přilákat Jaroslava Nohavicu

Filip PastuszekFilip Pastuszek
Filip Pastuszek
Kultura 28. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Otrokovická Beseda má nového jedatele, městskou kulturní instituci nově vede ekonom Filip Pastuszek, který má za sebou 15 let služby na Krajském úřadu Zlínského kraje. Rád by v otrokovickém kulturním stánku znovu uvítal třeba Jarka Nohavicu, navázat chce také na místní zajímavé divadelní počiny, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Na krajském úřadě se Pastuszek zabýval mládeží, sportem a rozvojem lidských zdrojů. „Mám rád hudbu, rád si zajdu na pěkné divadlo, na pěkný koncert. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že denně sleduji veškeré světové kulturní dění. Kultura ovšem do každodenního života patří. Jako je pro někoho důležitý třeba sport či další volnočasové aktivity, také kultura je neodmyslitelnou součástí veřejného dění," řekl nový jednatel.

S otrokovickým kulturním podhoubím se teprve seznamuje. „Na jediném, ale zato nezapomenutelném kulturním představení, jsem tady byl ještě v době, kdy fungoval jen kinosál. Byl jsem na koncertě Jarka Nohavici, kterého mám velmi rád," poznamenal s tím, že z kultury preferuje právě hudbu – folkovou, populární, rockovou, jak českou, tak světovou. „A pak také divadlo. Jsem velkým fanouškem například Divadla Járy Cimrmana," dodal nový šéf Otrokovické Besedy.

Rád by v otrokovickém kulturním stánku znovu uvítal třeba Jarka Nohavicu, navázat chce také na místní zajímavé divadelní počiny. Důležitý je ale ekonomický aspekt. „Je mi jasné, že kultura se nikdy nemůže dlouhodobě komerčně rentovat. Chtěl bych, aby byla Otrokovická Beseda ještě více vidět a sloužila nejen pro občany města, ale určitě i pro lidi z blízkých obcí. Ve spolupráci s kolegy bych rád připravil další a další zajímavé programy, aby návštěvnost byla co největší," uzavřel Pastuszek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam