Nadace podpořila zdravotnictví a sociální oblast částkou dva miliony korun

Foto: Nadace SynotFoto: Nadace Synot
Foto: Nadace Synot
Co se děje 29. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská Nadace Synot rozdělila prostřednictvím grantového programu celkem dva miliony korun do oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

Darovací smlouvy si zástupci 160 organizací převzali v uherskohradišťském Klubu kultury. „O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku vysoký zájem. Do sídla nadace přicházejí každým rokem stovky žádostí o finanční podporu. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, kteří své žádosti v mnoha případech posílali na poslední chvíli. Proto jsme jim tentokrát prodloužili termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Podpořeni byli téměř všichni žadatelé, kteří splnili podmínky," uvedl zakladatel nadace Ivo Valenta.

K nejčastěji obdarovaným subjektům patří nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, dále domovy pro seniory, ústavy a speciální školy. Nechybí mezi nimi ani mentálně či fyzicky handicapované děti a dospělí.

I tentokrát byla udělena speciální cena Nadace Synot. Pocty se dočkala Milena Marečková, která celý svůj dosavadní život zasvětila pomoci druhým. Již 30 let pracuje v Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad, kde je v současné době vedoucí. „Velmi si vážím ceny, kterou jsem získala, stejně, jako práce, kterou vykonává nadace pro všechny, kteří její pomoc potřebují," uvedla laureátka.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam