Nadace podpořila zdravotnictví a sociální oblast částkou dva miliony korun

Foto: Nadace SynotFoto: Nadace Synot
Foto: Nadace Synot
Co se děje 29. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská Nadace Synot rozdělila prostřednictvím grantového programu celkem dva miliony korun do oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

Darovací smlouvy si zástupci 160 organizací převzali v uherskohradišťském Klubu kultury. „O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku vysoký zájem. Do sídla nadace přicházejí každým rokem stovky žádostí o finanční podporu. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, kteří své žádosti v mnoha případech posílali na poslední chvíli. Proto jsme jim tentokrát prodloužili termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Podpořeni byli téměř všichni žadatelé, kteří splnili podmínky," uvedl zakladatel nadace Ivo Valenta.

K nejčastěji obdarovaným subjektům patří nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, dále domovy pro seniory, ústavy a speciální školy. Nechybí mezi nimi ani mentálně či fyzicky handicapované děti a dospělí.

I tentokrát byla udělena speciální cena Nadace Synot. Pocty se dočkala Milena Marečková, která celý svůj dosavadní život zasvětila pomoci druhým. Již 30 let pracuje v Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad, kde je v současné době vedoucí. „Velmi si vážím ceny, kterou jsem získala, stejně, jako práce, kterou vykonává nadace pro všechny, kteří její pomoc potřebují," uvedla laureátka.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam