Kraj chce navrhnout dva ředitele středních škol na udělení ministerského vyznamenání

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 30. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení stříbrných medailí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v prvním stupni dvěma pedagogům, a to Janu Chudárkovi, řediteli Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, a Rostislavu Šmídovi, řediteli Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod. Informoval o tom krajský radní pro školství Petr Gazdík.

Gazdík hodlá do konce ledna poslat tento návrh Ministerstvu školství. „Stříbrná medaile vážící se k prvnímu stupni ministerského ocenění je udělována za dlouhodobé a vynikající působení v oblasti školství, mládeže nebo tělovýchovy nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Oba navrhovaní kandidáti významně přispívají k tomu, že jimi řízené školy jsou špičkovými, moderními centry vzdělávání s řadou aktivit pro talentované studenty i pro veřejnost," sdělil radní Petr Gazdík.

Medaile se udělují zpravidla při příležitosti Dne učitelů 28. března – na základě rozhodnutí ministra školství. Veškeré náklady spojené s oceňováním zasloužilých osobností ve školství hradí ministerstvo.

Kromě kraje mohou návrhy na ocenění ministerstvu podávat i další instituce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam