Měl znásilnit dvě sestry, jedné nebylo ani 14 let. Teď mu hrozí 12 let za mřížemi

Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 31. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Dvě sestry, jedné bylo třináct, druhé čtrnáct let. Obě měl před třemi lety znásilnit tehdy dvacetiletý L.V., kterému teď hrozí až dvanáctileté vězení. Tuto kauzu, která je však plná otazníků, začal ve středu rozplétat zlínský krajský soud.

Je to velice smutný případ dvou sester z malé obce na Slovácku. Jejich rodiče, více než dcery, zajímala láhev alkoholu, a tak si obě dívky hledaly zázemí někde jinde. V partě mladých a problémových lidí. Mezi nimi byl i tehdy dvacetiletý L.V. Mladík, který už má za sebou nejeden škraloup. Vykrádačky, ale i znásilnění. A toho se měl na přelomu dopustit znovu, a hned na obou sestrách. Mladík ale u soudu nebyl, je nemocný. Soud tedy vycházel z jeho výpovědi, kterou udělal na policii. Stejně tak četl výpovědi obou zneužitých dívek.

Případ sahá do let 2015 a 2016. Dívky chodily za partou mladíků do opuštěného vagonu, který sloužil jako chatka. Byly v něm i postele. A jednoho večera tam přespaly i obě dívky. Starší z dívek, které bylo čtrnáct let, si šla lehnout do postele, kde byl i L.V.  „Chtěla jsem spát, ale přisunul se ke mně. Začal na mě sahat, snažila jsem se mu ruku oddělávat. Ale nechtěl přestat, začal být agresivní. Pak mě přetočil na záda a vlezl na mě. Jednou rukou mi držel ruce nad hlavou, druhou rukou mě svlékal kalhotky,“ popisovala. Chvilku se prý přetahovali, mladík byl ale silnější a dosáhl svého. „Trvalo to asi půl hodiny. O pomoc jsem nevolala. Nikdo by mi nepomohl a stejně by se mi vysmáli,“ dodala dívka.

Na policii se přiznala, že to nebyla její první sexuální zkušenost, ale minimálně pátá. Svým kamarádkám se také svěřila, že do mladíka byla zamilovaná, a nakonec s ním udržovala dál intimní poměr. O své negativní zkušenosti řekla své třináctileté sestře, která ji zprvu nevěřila. Jenomže zanedlouho si i ona měla tímto otřesným zážitkem projít. „Pozval mě na projížďku na Lopeník. Najednou zajel na lesní cestu a zastavil. Dal sedadla dolů a pak to začalo. Říkala jsem mu, že to nechci, ale tvrdil mi, že to bude trvat tak deset minut a odveze mě domů. Bránila jsem se, ale držel mi ruce a nakonec už to nešlo. Pak mi říkal, že se to nikdo nesmí dozvědět a ať mlčím,“ uvedla druhá z dívek. Ta zprvu policii tvrdila, že byla ještě panna. Ale během vyšetřování psycholožkou se nakonec přiznala, že i ona měla už v minulosti sexuální zkušenosti.

Obžalovaný L.V. se ale na policii bránil tím, že nic z toho, co dívky tvrdí, není pravda. „S žádnou jsem neměl sex ani dobrovolný, ani násilný,“ hájil se na policii mladík s tím, že ani jedna ze sester nebyla žádný svatoušek. „Obě měly už předtím sex s mými kamarády i na vagoně. Navíc obě jezdívaly na Slovensko za sexem a alkoholem. To věděli všichni. Podle mě to řekly jenom proto, aby se nezjistilo, s kým vlastně chodí. A také se mi chtějí pomstít za to, že jsem si jich nevšímal a moc dobře věděly, že už jsem za něco podobného stál jednou před soudem,“ tvrdil obžalovaný.

Podle znalkyně ale není jisté, zda byla starší z dívek skutečně znásilněna. Dívka měla údajně během rozhovorů s ní připustit, že to bylo dobrovolné. Mladší z dívek je zase podle ní ne zcela nevěrohodná. Obě dívky jsou navíc prý frustrované a poměrně dost fixované na svou partu, kterou si nahrazují svou rodinu. Jak znalkyně uvedla, všechny jejich problémy se odvíjí právě od nefungující rodiny. „Pohybují se ve skupině, kde je násilí bráno jako určitá norma. Jde o rizikové prostředí, takže nevylučuji, že toto není jediná událost, která se jim může stát,“ upozornila znalkyně.

Soud ještě není u konce. Senát se nakonec rozhodl, že obě poškozené dívky předvolá. Zda se jej zúčastní i L.V. není jasné. Sám se totiž odmítl zúčastnit celého projednávání. Celý případ pokračuje v březnu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam