Zákaz návštěv bude platit už ve všech nemocnicích, Zlínský kraj je na počátku chřipkové epidemie

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 3. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Po Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně začne zákaz návštěv platit také v nemocnicích v Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Nemocnice přistoupily k vyhlášení zákazu návštěv na základě doporučení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, a to kvůli rapidnímu nárůstu chřipkových a respiračních onemocnění.

"Ve zlínské nemocnici platí zákaz návštěv od pondělí 29. ledna, v sobotu 3. února začne zákaz platit v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici a od pondělka 5. února pak také ve Vsetínské nemocnici," upřesnila Dana Lipovská. Zákaz platí na všech lůžkových odděleních. Vedení nemocnic pak prosí návštěvníky ambulancí nemocnice, aby omezili svůj pohyb po areálu nemocnice.

Na území celého Zlínského kraje již činí celková nemocnost akutních respiračních infekcí 1 687/100 000 obyvatel. Oproti minulému týdnu došlo ve Zlínském kraji k nárůstu nemocnosti u akutních respiračních onemocnění o 16 % a u chřipek o 137 %. Podle hygieniků je tak Zlínský kraj na počátku epidemie.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam