Na mostech ve Zlínském kraji se lidé nemusejí bát, ujišťují jejich správci

ilustrační foto (Foto: ŘSZK)ilustrační foto (Foto: ŘSZK)
ilustrační foto (Foto: ŘSZK)
Co se děje 4. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už šestým rokem za sebou se ani jeden z mostů na krajské silniční síti nedostal při pravidelném odborném posuzování do skupiny nazvané Havarijní. Podle nejnovějšího ročního hodnocení technického stavu mostů na silnicích II. a III. třídy k 1. lednu 2018 si krajské mosty udržely známku 3,3, která je v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje zatím nejpříznivější, řekl jeho ředitel Bronislav Malý serveru Zlin.cz.

Výsledky pravidelného ročního hodnocení technického stavu mostů na krajské silniční síti potvrzují, že se kraj prostřednictvím Ředitelství silnic (ŘSZK) o své mosty stará a dlouhodobě je udržuje v bezpečném stavu.
Zprávu o stavu mostů pro ŘSZK jednou ročně zpracovává specializovaná firma PavEx® Consulting, se sídlem v Brně. Ve Zlínském kraji se k 1. lednu 2018 nacházelo celkem 718 mostů ve správě ŘSZK. Z tohobylo 104 mostů v bezvadném stavu a ani jeden z mostů na krajské silniční síti nemusel být zařazen do skupiny Havarijní, a to již šestým rokem za sebou.

„Rekonstrukce mostů, jejichž technický stav se podle pravidelné diagnostiky zhoršil, jsou nedílnou součástí našich každoročních plánů investic. V uplynulém roce jsme zahájili dvouletou rekonstrukci 450 metrů dlouhého nadjezdu ve Vsetíně, dokončili rekonstrukci nadjezdu ve Zlíně a přestavěli další menší mosty v Brusném, Růžďce, Vlčnově, Huslenkách, v Trnavě, mezi Dolním Němčím a Slavkovem, též v Prostřední Bečvě," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Na těchto stavbách bylo v loňském roce proinvestováno zhruba 140 milionů korun.

„S rekonstrukcemi mostů počítáme samozřejmě i letos. Bude dokončena rekonstrukce nadjezdu ve Vsetíně, plánujeme přestavby mostů v Karolince-Stanovnici, v Těšánkách a u Pitína. Jako součást již zahájených větších akcí budou postaveny nové mosty ve Velkých Karlovicích, Hovězí a u Chvalčova. Do rekonstrukcí mostů chceme v tomto roce investovat přibližně 115 milionů korun, asi osm milionů korun vynaložíme z neinvestičních prostředků na stavební údržbu několika dalších mostů," dodal Malý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam