Zlepšení zdraví a posílení vztahů v rodinách - i do toho investoval kraj peníze

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 5. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Téměř 1,8 milionu korun uvolnil v loňském roce Zlínský kraj na podporu sociálně zdravotních aktivit na svém území. Tuto sumu rozdělil mezi celkem 60 žadatelů, informoval server Zlin.cz Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Žadatelé uspěli v dotačním programu, který kraj po tento účel vyhlásil. O dotaci mohly žádat právnické i fyzické osoby aktivně působící v sociální nebo zdravotní oblasti. Do podpořených aktivit bylo zapojeno více než tři tisíce osob, a to ze všech věkových skupin, od dětí až po seniory.

"Podpořili jsme projekty a akce, které mohou výrazně napomoci ke zlepšení zdravotního stavu seniorů a osob se zdravotním postižením včetně dětí nebo k posílení vzájemných vztahů v rodině a jejich soudržnosti. Dále byla naše podpora směřována také na zvýšení motivace k dárcovství krve či kostní dřeně," uvedla radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Mezi podpořenými aktivitami byly například rekondiční plavání a cvičení v bazénu pořádané Svazem diabetiků ČR, sportovní, naučné a relaxační setkávání rodičů s dětmi organizované Mateřským a rodinným centrem Beruška, ocenění bezpříspěvkových dárců krve, které připravily oblastní spolky Českého červeného kříže, nebo projekt Centra pro seniory Zachar zaměřený na procvičování a posilování paměti.

Program na podporu sociálně zdravotních aktivit kraj vyhlásil také pro letošní rok. Má pro něj vyčleněno 2,2 milionu korun, což je o 200 tisíc více než vloni. Příjem žádostí kraj ukončil dnes ve 12 hodin. Žádosti budou nyní zkontrolovány a vyhodnoceny. O poskytnutí nebo neposkytnutí dotace rozhodnou orgány Zlínského kraje nejpozději do konce letošního června.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam