Na první pokus vytřídili Zlíňané 340 kilo kovového odpadu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 5. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Kdo považuje třídění odpadu, případně již minimalizaci jeho vzniku za přirozenou součást svého životního stylu, jistě si ve Zlíně všiml nové možnosti ve třídění odpadu. V průběhu prosince byly na vybraná místa ve Zlíně umístěny nádoby na vytříděný kovový odpad, informoval server Zlin.cz Lukáš Fabián ze zlínského magistrátu.

Takže nepotřebný kov už nemusí zbůhdarma rezivět na skládce, ale může se recyklovat a pak opět k něčemu využít.

"První svoz se uskutečnil v první polovině ledna a lidé vytřídili 340 kilogramů kovového odpadu. Nejčastěji šlo o plechovky od nápojů a potravin. Zcela zaplněna byla nádoba na Jižních Svazích u křižovatky ulic Okružní a Středová. Ostatní nádoby byly zaplněny v průměru z jedné třetiny," prozradila Agáta Zajíčková, referentka Oddělení ochrany ovzduší a odpadového hospodářství.

Co do těchto popelnic patří, naleznou lidé vyobrazeno přímo na popelnicích. Zatím se jedná o zkušební projekt, jehož přínos bude teprve vyhodnocen

"Stanoviště těchto kontejnerů jsme vytipovali na základě informací od občanů. Tato stanoviště budeme v první etapě projektu monitorovat a dle potřeby pak i následně upravíme frekvence svozu," doplnila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam