Zlínské městské divadlo má v repertoáru novou hru Dobrý proti severáku

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Co se děje 5. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Může láska prorazit tlusté sklo monitoru? Tak uvádějí pořadatelé hru, která je nově na programu Městského divadla Zlín, informovala jeho mluvčí Veronika Jurčová server Zlin.cz.

Pustili byste si k tělu člověka, kterého vůbec neznáte, kterého jste ještě nikdy neviděli a pravděpodobně ani nikdy neuvidíte a od kterého nemůžete nic očekávat? Městské divadlo Zlín uvedla v sobotu 3. února v Dílně v premiéře milostnou hru Dobrý proti severáku.

"Jedná se o dramatizaci stejnojmenného bestselleru Daniela Glattauera psaného formou emailů," přiblížila dramaturgyně Katarína Kašpárková Koišová příběh dvou dopisovatelů Emmi a Lea. "Diváci budou svědky jejich poznávaní, oddalování, odcizování i sbližování," doplnila.

Co všechno lze vyčíst z emailu? Může něco tak křehkého, jako je láska, proklouznout mezi řádky a prorazit tlusté sklo monitoru?

Režie se ujal ředitel divadla Petr Michálek a text vybral přímo pro dva konkrétní herce – Martu Bačíkovou a Gustava Řezníčka. "Marta a Gustav jsou vynikající herci s dobrou mírou autenticity a velkou otevřeností k novým dobrodružstvím, z čehož plyne, že jsou pro tento titul ideální pár," řekl Michálek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam