DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Silnice budou namrzat, na horách připadne sníh

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Co se děje 5. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do regionu se znovu vrátila zima. Spolu s ní ale přicházejí i možné problémy na silnicích. Během týdne bude místy sněžit a nejsou vyloučené ani mrznoucí mlhy.

Zima ještě zdaleka neskončila. Její sílu pocítíme zejména na začátku tohoto týdne, kdy budou noční teploty atakovat i deset stupňů pod nulou, při sněhové pokrývce půjdou teploty ještě více dolů. Ani během dne by se rtuť teploměru neměla dostat výrazně nad nulu. K tomu všemu má ještě připadnout pár centimetrů čerstvého sněhu. Opět se tak o něco málo zlepší podmínky pro lyžování. Většina zimních středisek v kraji zatím zůstává otevřena a nebo funguje v omezeném provozu. Například na Soláni je mezi 20 až 70 centimetry sněhu, převážně technického, Pustevny nabízejí kolem 35 centimetrů sněhu, Razula mezi 30-60 centimetry a Rališka 15-55 centimetrů technického sněhu. Na Trojáku se lyžuje v průměru na 60 centimetrech sněhu, ve Velkých Karlovicích na 45 centimetrech, na Kohútce si můžete zalyžovat na asi třiceticentimetrové sněhové pokrývce. Uzavřena nadále zůstává Jasenka, Lužná, Vranča, Vsacký Cáb, Vlek Pod Soláněm či Mikulčin Vrch a Dešná.

Podobný charakter počasí má vydržet až do začátku následujícího týdne. Pak se začne lehce oteplovat, ale meteorologové nevylučují i další kolísání teplot. Na cestách to tak může místy klouzat, navíc by řidiči měli být obezřetní, protože už nyní se na silnicích objevila řada výmolů a děr. Vzhledem k charakteru počasí je i nadále šest úseků v kraji, kde jsou přerušené stavební práce. Nadále se tak jedná o úsek Chvalčov - Rajnochovice, Sulimov, Zlechov, Velké Karlovice a dva mosty, v úseku Prostřední Bečva - Bácova ve Vsetíně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam