KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zažijte show Haliny Pawlowské, oslavte masopust nebo nahlédněte do tajů sklářů

Halina Pawlowská (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Halina Pawlowská (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Halina Pawlowská (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Kultura 5. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Masopustní veselice pokračují i v tomto týdnu. Nabídka, kam vyrazit za hodovou zábavou, je stále pestrá. Mimo to se ale v kraji odehraje celá řada dalších zajímavých akcí. Mezi nimi například show Haliny Pawlowské nebo prohlídka skláren v Květné.

Ve středu 7. února zve Knihovna Kroměřížska v Kroměříži na Tannhäuser, pořad s hudebními ukázkami z opery Richarda Wagnera. Začátek je v 16.30, vstup je zdarma. Ten, kdo by se chtěl dozvědět něco více o krásách i tajích Bajkalu, může navštívit Knihovnu Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, kde bude o tomto jezeru přednášet Ivo Fík Dokoupil. Začátek je v 18.00, vstupné je 30 Kč. O nové knize Tajemství bohyní na Žítkové bude ve čtvrtek vyprávět v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích její autor Vlastimil Hela. Začátek je v 17.00.

Přednáškový týden uzavře ve čtvrtek jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek Halina Pawlowská, která v Kině Panorama Rožnov pod Radhoštěm představí show s názvem Manuál zralé ženy. „Určen je ženám od dvanácti do sta let, je ale i pro muže, protože právě díky manuálu budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě. Začátek je v 19.00, vstupné stojí v předprodeji 230 korun, na místě 250 korun,“ upřesnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava.

Víkend se ponese již tradičně v duchu masopustních průvodů a pochovávání basy. Už v pátek se uskuteční v Komni na Uherskobrodsku 20. ročník Malého fašankového průvodu. Program začne v 13.00. V sobotu 10. února ožijí Boršice na Uherskohradišťsku tradičním fašankem se slováckou zabijačkou. Začátek je v 7.00. „Hanácké náměstí Kroměříž bude v sobotu místem Masopustního jarmarku. Od 9.00 do 17.00 se lze těšit na spoustu dobrot a pochutin. Připraven bude zábavný hudební program s cimbálovou muzikou Kunovjané, děti se mohou zúčastnit různých dílniček a povozit se na ponících,“ vyjmenoval další akci Urbanovský. Fašank se chystá na sobotu také v Kunovicích u Uherského Hradiště. Bohatý program začne v 12.30.

Zajímá vás výroba skla i vše kolem něj? Pak se v sobotu vydejte do Strání na Slovácko, konkrétně do skláren Květná, které pořádají Den otevřených dveří. Od 8.00 do 13.00 bude možné si prohlédnout provozy Crystalite Bohemia, od 7.00 do 17.00 bude přístupná Rodinná sklárna Ladi Breznického.

V neděli 11. února se v Sokolském domě v Kroměříži uskuteční karnevalové Šibřinky. Od 14.00 budou připraveny soutěžní disciplíny v sokolském duchu. A také kouzelnické představení a spousta další zábavy. Vstupné pro děti stojí 30 Kč, pro dospělé 15 Kč.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve na výstavu Ozdoby ze slámy. Pořádaná je u příležitosti 85. narozenin Františka Zusky a je průřezem jeho celoživotního díla. Výstava je přístupná do 28. února.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam