Výstava Česká paměť mapuje události od roku 1918

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 6. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Slavnostní vernisáží byla v sídle Zlínského kraje zahájena výstava obrazů akademického malíře Pavla Vavryse s názvem Česká paměť, kterou kraj pořádá při příležitosti stého výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků v roce 1918. Serveru Zlin.cz o ní řekla pracovnice úřadu Helena Mráčková.

Autor Pavel Vavrys zapůjčil 38 pláten (z toho je polovina velkoformátových), na nichž zobrazuje své představy o lidech a atmosféře pohnutých historických událostí od roku 1918 do současnosti.

Výstavu zahájil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný: "Jsou to velmi krásná díla, hluboce mě oslovila a vnitřně zasáhla. Sugestivně připomínají některé epochy našich dějin. Tato instalace je jistě výjimečná příležitost, jak si uvědomit, co vše se v historii českého státu odehrálo," řekl Kašný, který je zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Instalace potrvá do 28. února a ve 14. etáži Baťova mrakodrapu je k vidění každý všední den v rámci pracovní doby krajského úřadu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam