Domácnosti navštíví tazatelé statistického úřadu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 6. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKO – Český statistický úřad organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách českých domácností. Šetření nazvané Životní podmínky 2018 se uskuteční v době od 3. února do 27. května, informovala server Zlin.cz Irena Orságová ze zlínského magistrátu.

V této době budou náhodně vybrané domácnosti navštěvovat speciálně vyškolení tazatelé statistického úřadu, kteří svoji totožnost prokazují průkazem se svým jménem a s šestnáctimístným kódem. V případě pochybností si občané mohou identitu tazatele ověřit na webu www.czso.cz/csu/czso/overeni-tazatele.

"Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat s Českým statistickým úřadem je pro nás nesmírně důležitá a umožní nám získat řadu důležitých informací o sociální situaci domácností v České republice, které nelze zjistit žádným jiným způsobem," uvedla ředitelka Krajské správy Českého statistického úřadu ve Zlíně Hana Hruboňová.

Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11575 domácnostech, z nichž se 6825 šetření zúčastnilo již v předchozích letech. Ve Zlínském kraji je do zjišťování zahrnuto 600 domácností z 56 obcí. Všechny domácnosti byly do akce zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného počítačem. Budou tedy zapojeny všichni, kdo mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.

Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Data slouží rovněž k výpočtu ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Bližší informace o výběrovém šetření v domácnostech – Životní podmínky 2018 – jsou dostupné na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ) www.czso.cz nebo přímo na Oddělení terénních zjišťování KS ČSÚ ve Zlíně, tel. 577 004 956.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam