Hokejový fanoušek napadl policisty

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 6. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Páteční hokejový zápas ve Zlíně měl nepříjemnou dohru pro jednoho z fanoušků hostujícího týmu. Po utkání napadl pěstmi nejprve policistku z antikonfliktního týmu a poté jejího kolegu, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Oba policisté byli se zraněním ošetřeni v nemocnici," řekla Kozumplíková.

V pátek krátce před dvacátou hodinou po skončení hokejového zápasu v centru Zlína doprovázeli policisté z anti-konfliktního týmu fanoušky z obou táborů na trolejbusovou zastávku. V okamžiku, kdy se domácí a hostující fanoušci začali mezi sebou postrkovat, snažila se policistka zabránit jejich vzájemnému konfliktu.

"Čtyřiadvacetiletý fanoušek hostujícího týmu zareagoval tím, že policistku napadl pěstí. V tom okamžiku jí přiběhl na pomoc kolega a útočníka svedl na zem. Přitom ho fanoušek několikrát napadl pěstmi do obličeje," popsala incident policejní mluvčí. Policisté agresivního fanouška zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u něj ukázala 1,6 promile alkoholu.

Čtyřiadvacetiletý dosud netrestaný muž z Olomouce si hned následující den ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Za to mu v případě odsouzení hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam