Dva pěstitele konopí obvinila policie a hrozí jim vězení

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 7. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Až na půl roku do vězení mohou jít dva muži, kteří si nezávisle na sobě na svých zahrádkách vypěstovali několik rostlin konopí. O případu informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Uherskohradišťští kriminalisté koncem loňského roku odhalili hned dva pěstitele konopí. Přestože se nejednalo o žádné velkopěstírny, ale jeden záhonek v zahradě, vyslechli si oba muži obvinění z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.
Tohoto skutku se měli obvinění dopustit tím, že na pozemcích svých rodinných domů vypěstovali konopí. Semena si koupili na internetu.

"Třicetiletý muž z obce na Uherskohradišťsku měl bohaté zkušenosti s pěstováním. Podle svých slov nejprve na zahradě zasadil deset semínek. O rostlinky pečoval do té doby, než vyrostly do výšky 120 centimetrů. Ty poté usušil. Část sušené marihuany použil pro svoji potřebu a zbytek prodal. To se mu zalíbilo natolik, že se minulý rok v měsíci květnu do zahradničení pustil podruhé. Šestnáct rostlin o výšce 180 centimetrů už ale sklidit nestihl, neboť je kriminalisté zajistili," popsala případ policejní mluvčí.

Druhým pěstitelem je pětatřicetiletý muž rovněž z Uherskohradišťska. "V létě zakoupená semínka zasadil do květináčů na dvorku rodinného domu. Celkově se staral o sedm rostlin různých výšek. Jedna dokonce měřila téměř tři metry," uvedla Šabatová. I v tomto případě kriminalisté zajistili rostliny ještě před sklizní. Muž u výslechu dodal, že konopí pěstoval zejména na okrasu.

Časy se zkrátka mění. Zatímco naši předkové pěstovali konopí i mák ve velkém, zpívali o nich v lidových písních a nikdo se nad tím nepozastavil, dnes je stejná činnost trestným činem. Paradoxem zůstává, že například konopná mast či tinktura jsou velmi vyhledávanými a účinnými léčebnými prostředky. Ty po domácku vyrobené pak zpravidla bývají mnohem kvalitnější než ty, co se nabízejí v obchodech. Marihuana má prokázaný blahodárný vliv i při mnoha neurologických degenerativních chorobách. Bohužel i pro ty, kdo se snaží touto rostlinou pomoci v léčení sobě a jiným, platí současná právní realita, a tedy hrozba trestního stíhání.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam