Ze sadu se ztratila třicítka stromů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

POLEŠOVICE – Že i rostoucí strom může být pro někoho věc nemovitá, se před nedávnem přesvědčil majitel sadu na Slovácku. Někdo mu z něj odnesl na třicet ovocných stromů, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Že se můžou stromy pohybovat a samy změní místo, znají lidé z pohádkových filmů, jako je Mrazík, Pán prstenů nebo Harry Potter. Jako v pohádce si tím pádem musel připadat majitel ovocného sadu nedaleko Polešovic, když zjistil, že se mu z pozemku ztratilo celkem 29 stromů. Variantu, že by samy odešly, ale asi brzy zavrhnul.

"Policisté z Buchlovic přijali v pondělí ráno oznámení o krádeži ovocných stromků. Zloděj řádil na pozemku u Polešovic v části zvané Míšky. V době od 16. ledna do neděle 4. února ze země vytahal celkem 29 ovocných stromků odrůdy Velkopavlovické meruňky o výšce téměř dva metry," popsala situaci Šabatová.

Škoda, která majiteli vznikla, je podle jejích slov předběžně vyčíslena na necelých sedm tisíc korun. Pachateli po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

"Pokud by měl někdo k této události jakékoliv informace, nechť je sdělí na nejbližší policejní oddělení," požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam