Denní centrum a noclehárnu využila skoro stovka lidí

Foto: www.elimvsetin.czFoto: www.elimvsetin.cz
Foto: www.elimvsetin.cz
Co se děje 9. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Skoro stovka lidí využila dohromady v loňském roce denní centrum a noclehárnu v Rožnově pod Radhoštěm, desítka se vrátila do běžného života. První rok fungování služeb ukázal na jejich potřebnost a smysluplnost, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Denního centra využilo 46 lidí. „Někteří kontaktovali pracovníky opakovaně, takže registrujeme u centra celkem 732 kontaktů. U noclehárny bylo 50 klientů a 1462 takzvaných lůžkodnů, což je počet využití jednotlivých lůžek za rok,“ objasnil Gross.

Některým služby pomohly i více než jen noclehem. „Výbornou zprávou je, že jsme díky provozování obou služeb pomohli sociálně potřebným a zhruba desítka klientů se z ulice dostala zpět do běžného života. Konkrétně šest klientů získalo zaměstnání i s ubytováním. Tři klienti odešli na ubytovnu, dva do azylového domu a tři se vrátili k rodině,“ informoval místostarosta Rožnova Jan Kučera.

S fungováním denního centra a noclehárny prostřednictvím společnosti Elim Vsetín je velmi spokojený. „Právě díky těmto číslům víme, že tato služba má smysl a také viditelný efekt. Jsme moc rádi, že město do obou zařízení investovalo a zprovoznilo je. Pomohli jsme tak desítkám lidí, kteří patří do skupiny sociálně vyloučených a kteří přivítali možnost strávit den v centru nebo přenocovat v noclehárně. Součástí nabízených služeb je totiž také možnost vyprání si nebo uvaření jídla a samozřejmě také poradenská činnost,“ doplnil Kučera.

Podle Daniely Uhříkové ze společnosti Elim Vsetín průměrně využívají denní centrum tři lidé denně a noclehárnu čtyři klienti za den. „Za velký úspěch můžeme považovat i skutečnost, že se za dobu fungování někteří klienti již vrátili do rodinného prostředí nebo si našli trvalé ubytování či práci. Na druhou stranu jsme ale také museli část klientů odmítnout. Některé kvůli naplněné kapacitě zařízení a někteří nebyli ochotni dodržet stanovená pravidla a o nabízené služby se ucházeli pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,“ doplnila Uhříková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam