Městská galerie Otrokovice bude hostit Radka Petříčka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Kultura 7. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE - Vernisáží ve středu 21. února v 18 hodin bude zahájena výstava výtvarníka Radka Petříčka, s nímž se lidé budou moci osobně setkat. Jeho obrazy budou vystaveny v otrokovické galerii až do 18. března 2018, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vstup na vernisáž je podle slov Stehlíkové volný.

Výtvarník Radek Petříček pochází z Hořic v Podkrkonoší. Po absolvování gymnázia studoval na Vyšší odborné škole restauračních a konzervačních technik v Litomyšli. Následovalo studium na Akademii výtvarných umění u profesora Karla Strettiho. Poté pracoval dva roky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze jako asistent profesora Borise Jirků. V následujících letech podstupuje doktorandské studium na Akademii výtvarných umění u profesora Jiřího Lindovského. V současné době pracuje jako asistent při výuce figurální kresby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Umělec se ve své tvorbě věnuje zejména malbě a kresbě. Zajímá se o klasické malířské postupy a výtvarné myšlení moderny. Společně s B. Jirků a K. Pokorným spolupracuje na projektu Figurama mající za cíl udržení zájmu o lidskou postavu, jako svébytném a současném uměleckém vyjádření.

Vernisáž zahájí kurátor výstavy Martin Dvořák, hudební doprovod bude tvořen studenty Hudební školy Zlín.

Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou Besedou. Městská galerie je otevřena denně od 14 do 18 hodin, kromě pondělí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam