V kraji se začnou stavět tři nové hasičské zbrojnice za desítky milionů

Co se děje 8. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nové, ekologičtější a hlavně s moderním zázemím. Takové budou tři nové hasičské zbrojnice, které se již zanedlouho začnou stavět ve Zlíně, v průmyslové zóně Holešov a Bystřici pod Hostýnem.

Takřka stopadesátimilionovou investici si vyžádá stavba nové hasičské zbrojnice ve Zlíně. Ta vyroste v parku za stávající stanicí, která je v místní části Příluky. „Naše krajská stanice je projektována v padesátých letech minulého století. Od té doby se rozrostl jak počet hasičů, tak i naše technika, takže kapacitně nám stávající budova již nestačí,“ vysvětlil ředitel krajských hasičů Vít Rušar. Nová čtyřpodlažní budova poskytne záchranářům moderní zázemí, včetně jídelny, posilovny, odpočívací místnosti, velké garáže i dalších místností pro skladování techniky. „Na tento projekt se nám podařilo získat dotaci ve výši 116 milionů korun. Ještě v tomto měsíci by mělo být vyhlášené výběrové řízení na dodavatele stavby a následně se začne se samotnou výstavbou. Nás samozřejmě budou čekat velmi náročné dva roky. Veškeré stavební práce se budou dělat za plného provozu, takže musíme vše zkoordinovat tak, aby to v žádném případě neohrozilo chod stanice,“ podotkl ředitel krajských hasičů. Do nového sídla by se hasiči měli přestěhovat už ke konci příštího roku.

Zlínskou hasičárnou to ale zdaleka nekončí. Zcela nové sídlo za 40 milionů budou mít i profesionální hasiči v Holešově. Ti se ze stávajících prostor, které patří městu, přestěhují do holešovské průmyslové zóny. A stěhování také v nejbližší době čeká na záchranáře v Bystřici pod Hostýnem. „V obou případech obývají hasiči městské budovy, které nám už kapacitně nestačí. Například v Bystřici pod Hostýnem nejsou k dispozici umývací boxy pro vozy, výjezd jednotek je prakticky do řeky. Je to tam skutečně komplikované,“ vysvětlil Vít Rušar. Obě stavby jsou ve fázi projektových příprav, takže s jejich budováním by se mělo začít už v tomto roce. Další na řadě bude zbrojnice v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku. „I zde v nejbližších letech uvažujeme o výstavbě nové zbrojnice,“ naznačil šéf krajských hasičů.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam