AKTUÁLNĚ: Husté sněžení působí komplikace, pro kamiony jsou některé cesty nesjízdné

V dopravě pomáhají také hasiči - Slavičín (Foto: HZS ZK)V dopravě pomáhají také hasiči - Slavičín (Foto: HZS ZK)
V dopravě pomáhají také hasiči - Slavičín (Foto: HZS ZK)
Co se děje 7. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Silné sněžení začalo působit nemalé dopravní komplikace. Některé cesty jsou sjízdné jenom se zvýšenou opatrností, kamiony se však na řadě míst bez řetězů neobejdou. Na řadě cest už jsou dopravní nehody. Sníh také dělá problémy i chodcům.

Až centimetr za minutu. Tolik sněhu podle meteorologů přibývá ve Zlínském kraji. Silničáři mají veškerou techniku v terénu a podle nich jsou cesty sjízdné jenom se zvýšenou opatrností. Na řadě cest je totiž ještě rozbředlý sníh a posypový materiál nezačal ještě plně působit.

Do velkých problémů se mohou dostat zejména kamiony. Například mezi Valašským Meziříčím a Bystřicí pod Hostýnem se těžké vozy bez použití sněhových řetězů neobejdou. Stejně tak, pokud míří po silnici 489 mezi obcemi Lukov a Kašava na Zlínsku. Tato cesta je dokonce označena jako nesjízdná.

Na řadě míst v kraji už se stalo i několik dopravních nehod. Například přímo ve Zlíně na ulici Gahurova, Pekárenská a Mostní. Policie zasahovala také v Bohuslavicích u Zlína, Slavičíně, Bohuslavících nad Vláří či v Selešovicích na Kroměřížsku.

Sněžení by mělo pomalu ustávat až kolem čtvrté hodiny odpoledne. Ale ani pak nejsou vyloučené další přeháňky.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam