Zloděj okradl v Otrokovicích seniora, nabídl mu pomoc s batohem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 9. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Na důvěřivost doplatil sedmdesátiletý senior, kterého v Otrokovicích obral zloděj o batoh s peněženkou, doklady a nákupem. Mladší muž přitom důchodci o berlích původně nabídl pomoc s batohem, potom se ale vytratil, řekla serveru Zlin.cz mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Případ se stal před týdnem. Muž nakupoval na sídlišti Trávníky. „Nákup si uložil do batohu a venku si ho chtěl dát na záda, protože se pohybuje pomocí berlí. Přistoupil k němu mladý muž a nabídl se, že mu s nákupem pomůže. Senior jeho nabídku s ulehčením přijal a batoh mu dal,“ informovala Kozumplíková.

Šel pomalu ke svému bydlišti a mladík ho následoval. V půlce cesty se mu ztratil z očí. „Senior tomu nevěnoval pozornost a myslel si, že si jeho pomocník jen odskočil do křoví. Když přišel k domovu a neviděl ho, teprve si uvědomil, že ho s největší pravděpodobností okradl,“ doplnila Kozumplíková.

Dotyčný se obrátil na policii. „V batohu měl nákup, dvě peněženky, doklady a přesně nezjištěnou finanční hotovost zřejmě převyšující částku 5000 korun. Případ prověřujeme jako krádež s dvouletou trestní sazbou,“ uvedla mluvčí.

Policie žádá veřejnost o pomoc. Případ se stal v pátek 2. února mezi 9:00 u nákupního střediska Albert v Otrokovicích. „Pokud si někdo všiml dvojice staršího a mladšího muže, z nichž jeden šel za pomoci berlí, ať se ozve na linku 158. Mladík měl kolem 30 let, vysoký byl asi 180 centimetrů, měl tmavé krátce střižené vlasy a strniště na tváři. Na sobě měl šedou bundu,“ popsala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam