Ve Zlíně se o víkendu uskuteční běžecký závod

Ilustrační foto (Foto: Facebook/Běhy Zlín)Ilustrační foto (Foto: Facebook/Běhy Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Facebook/Běhy Zlín)
Co se děje 8. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Všichni příznivci běhu jsou zváni k účasti ve zlínském běžeckém seriálu, který je otevřen pro širokou sportovní veřejnost. Zahajovacím závodem bude už v sobotu 10. února dopoledne zlínská klasika – Běh Jižními Svahy, informoval server Zlin.cz organizátor akce Zbyněk Raška.

"Přijďte proto 10. února na první závod si zaběhat a zazávodit na nenáročné trase dlouhé 6,8 km s mírně zvlněným profilem. Startovat se bude od garáží na konci ulice Podlesí IV směrem po chodníku kolem točny Kocanda do lesa a dále přes silnici Zlín – Kostelec po modré turistické značce asfaltkou k vodojemu a zpět. Děti samozřejmě vezměte s sebou, součástí budou i běhy dětí a mládeže na kratších tratích. Občerstvení po závodě je zajištěno," vzkázal Raška.

Letošní 35. ročník seriálu zahrnuje celkem 14 závodů ve Zlíně a blízkém okolí. Délka závodů se pohybuje od pěti kilometrů až po půlmaraton. Z názvu jednoho ze závodů dále vyplývá, že se poběží přesně jednu hodinu. Součástí většiny závodů budou i běhy dětí a mládeže na kratších tratích, které neplatí startovné.

Už při absolvování jednoho závodu bude účastník započítán do průběžného pořadí jednotlivců, přičemž do konečného pořadí se bude započítávat jen devět nejlepších bodových zisků. Do soutěže týmů se budou započítávat všechny závody. Na závěrečném vyhlášení za rok 2018 bude dále oceněna i absolutně nejlepší žena a muž.

Pro letošní ročník pořadatelé připravili několik změn: kromě nově zavedených kategorií juniorek a juniorů budou závodníci rozděleni do dalších dvou ženských a čtyř mužských kategorií. V soupisce závodů přibyl i jeden zcela nový závod a dva se poběží na nových trasách. Pro ty, kteří si netroufají na celou asi desetikilometrovou trať, ale chtěli by si také zazávodit, bude na čtyřech závodech vypsána i poloviční trať na přibližně pět kilometrů. Účastníci z kratšího závodu nebudou započítáni do průběžného pořadí seriálu.

"Rádi bychom mezi nás pozvali hlavně všechny začátečníky a příležitostné běžce, kteří se rádi jen tak občas sami proběhnou nebo toho moc nestihnou potrénovat. Nikdo nemusí mít obavy, každý si zde najde tu správnou skupinku, která bude vyhovovat jeho tempu a také se zde může setkat s podobně naladěnými lidmi," řekl Raška.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam