Kino Hvězda nabídne výstavu tří umělců

Foto: MKUHFoto: MKUH
Foto: MKUH
Kultura 9. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Výstavu tří umělců nazvanou 2+1 Nivničané nabídne od pátku foyer kina Hvězda Uherské Hradiště. Fotky, malby, plakáty, grafiky i abstrakce budou k vidění do 4. března, řekl serveru Zlin.cz Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

Vernisáž je v plánu od 17.45. Zahraje i skupina 12:PIET. Vystavují tři přátelé, kteří prošli Nivnicí, a to Robert Slezák, Lenka Výmolová a Aleš Výmola. „Každý je zaměřený na jiný styl. Jeden podle svých slov končí a další je na začátku,“ uvedl Orel.

Slezák se sice narodil v Kyjově, ale později žil i v Nivnici a skončil v Praze. Dělá zvuk pro film a televizi a hraje v 12:PIET. Maluje a jeho tématem jsou makra, nereálný svět, barvy, stíny a také příroda.

Výmolová je původem z Nivnice. Ve své tvorbě se věnuje každodennímu tématu moravského osobního života a zvláštnímu pojetí folkloru moravského Slovácka. „Také pracuje s tématem estetiky, obrazu a nekvalitní fotografie, které dodává specifický smysl pro humor. Využívá formy koláží, digitálního tisku, kresby a malby. Je jednou z členek výtvarné skupiny Vlhký malířky. Nyní tráví většinu času v Praze,“ dodal Orel.

Výmola se narodil v Nivnici. Podle Orla kreslil už od mala a chtěli z něj udělat umělce. Často sledoval otce, který byl písmomalířem, dělal plakáty na výstavy králíků, zábavy ve sportovní hale nebo košty slivovice. Výmola se později zaměřil na kreslení prasat a vystudoval animovaný film, což završil seriálem Chrocht!

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam