Zájemci o zlínský festivalový půlmaraton mohou využít tréninku specialistů

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Co se děje 9. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Lidé, kteří se v červnu zapojí do půlmaratonu v rámci zlínského filmového festivalu, mohou využít tříměsíčního tréninkového programu s odborníky. Nacvičit si techniku a tempo budou moct poprvé 25. února na Stadionu mládeže ve Zlíně se známým propagátorem běhání Milošem Škorpilem, řekla serveru Zlin.cz za pořadatele festivalu Kateřina Martykánová.

Zlín film festival je mezinárodní filmový festival určený pro děti a mládež, který se koná na přelomu května a června ve Zlíně. Letos se uskuteční 58. ročník. Jeho součástí je už potřetí půlmaraton, který je na programu 2. června. Běžci se mohou hlásit už nyní.

Zájemci mohou využít i speciálního kempu, jehož cílem je připravit zájemce, aby půlmaraton o délce přes 21 kilometrů zaběhli s časem pod dvě hodiny. Kemp pořádá Běžecká škola Zlín s organizátory půlmaratonu pod Škorpilovou patronací. „Kapacita kempu je 20 účastníků,“ informovala Martykánová.

Zájemci se mohou registrovat na webu www.zlinskypulmaraton.cz, kde naleznou i další podrobnosti a informace o společných trénincích. „Program je určený pro všechny běžce bez rozdílu výkonnosti. Na účastníky čeká profesionálně sestavený tréninkový plán, individuální konzultace s trenérem Bohuslavem Komínem, speciální měření INBody, možnost účastnit se pravidelných výběhů a další věci,“ vyjmenovala Martykánová.

V plánu jsou i speciální tréninky. „Budou to čtyři společné běžecké tréninky se zaměřením na běžeckou techniku, běžeckou abecedu, běžeckou rozcvičku a běžecký strečink,“ uvedl kondiční trenér běhu Komín. Podle něj čeká na účastníky na prvním tréninku Škorpil. „Jeho cílem bude zdokonalit běžeckou techniku, vyladit tempo a naučit se využít potenciál skupiny,“ dodal Komín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam