Do oprav zimního stadionu napumpuje radnice další miliony

foto: město Vsetínfoto: město Vsetín
foto: město Vsetín
Co se děje 10. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - V letošním roce vstoupí rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači ve Vsetíně do další etapy, v níž je naplánována kompletní oprava zbývající části pod tribunou na stání. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Adéla Kousalová.

„Konkrétně se bude jednat o opravu šesti dalších šaten dorosteneckých a žákovských týmů a jednu šatnu hostů, včetně hygienického zázemí," informoval starosta Jiří Růžička s tím, že v letošním městském rozpočtu je na rekonstrukci vyčleněno 11,5 milionu korun a město opět jedná se Zlínským krajem o poskytnutí dotace.

„V současné době probíhá soutěž na dodavatele stavebních prací. Jejich zahájením se předpokládá na začátku dubna a ukončení pak na konci srpna, aby nebyla narušena příprava a začátek další sezony," doplnil starosta Růžička.

V rámci rekonstrukce bude vybudováno WC pro imobilní návštěvníky, úprav se dočká také prostor fanshopu, v návaznosti na úpravu šaten bude dodán nový nábytek a s ohledem na větší bezpečí hráčů dojde i k novému nadstřešení střídaček. Ve druhém nadzemním podlaží se stavebních úprav dočká také hygienické zázemí pro návštěvníky stadionu. „Součástí rekonstrukce budou i úpravy rozvodů zdravotechniky, vzduchotechniky a elektroinstalace, včetně úprav stávajícího vytápění, měření a regulace," poznamenal stavební technik radnice Petr Findeis.

Rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači začala v roce 2016, kdy došlo k výměně chladícího systému ledové plochy a montáži světelných tabulí včetně nové velké LED obrazovky. Tato investice stála městskou pokladnu bezmála 10 milionů korun. V loňském roce se uskutečnila další etapa, který si vyžádala 11,3 milionu korun, a týkala se šaten „A" týmu, dorostenců i žáků, rozcvičovny, kanceláře trenérů a kustodů včetně nového hygienického zázemí, ale také stavebních úprav hygienického zázemí pro návštěvníky zimního stadionu a bufetů pod tribunami. Na každou z etap rekonstrukce získalo město Vsetín od Zlínského kraje dotaci ve výši dvou milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam