Policie objasnila novoroční loupež ve Zlíně, má ji na svědomí osmnáctiletý mladík

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 11. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve vyšetřování novoroční loupeže ve Zlíně nastal zásadní posun. Policie už obvinila pachatele - osmnáctiletého mladíka ze Zlína, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na počátku vyšetřování se přitom kriminalisté neměli takřka čeho chytnout. Nakonec ale pachatele dopadli. Ukázalo se navíc, že osmnáctiletý mladík nemá na svědomí jen tuto novoroční krádež, ale že už loni na podzim okradl ve Zlíně šestapadesátiletou ženu.

Novoroční loupež se stala na sídlišti Jižní Svahy. Mladík si vyhlédl opilého muže, který si právě vybral peníze z bankomatu. Vytrhl mu peněženku z ruky a pak i s komplicem utekl. "Původně policie případ řešila jako loupež, později se ale ukázalo, že šlo o krádež bez použití násilí," upřesnila policejní mluvčí Kozumplíková. Z peněženky vzal zloděj peníze a platební kartu, a peněženku zahodil. Platební kartu stihl ještě třikrát použít na uhrazení nákupu potravin a cigaret. Celkově způsobil muži škodu za téměř pět tisíc korun.

Během výslechu pak kriminalisté zjistili, že mladík má na svědomí i další podobnou krádež. "Loni v říjnu okradl šestapadesátiletou ženu na zastávce MHD ve Zlíně na Jižních Svazích. Vytrhl jí z ruky kabelku a dal se na úprk. Žena upadla a zranila se. Škoda, kterou jí krádeží způsobil, činila něco přes 500 korun," dodala Kozumplíková.

I přes svůj velmi nízký věk byl mladý muž již v listopadu loňského roku pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin. Soudce mu tehdy uložil trest obecně prospěšných prací. "Zjevně to k jeho nápravě nestačilo. Nyní čelí obvinění z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uzavřela policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam