Univerzita si opět připomenula výročí svého založení

foto: UTBfoto: UTB
foto: UTB
Co se děje 11. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Diplomy a jmenovací dekrety si převzali noví doktoři a docenti na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Jejich promoce byla součástí tradičního Slavnostního shromáždění akademické obce, které univerzita pořádá vždy na začátku roku, aby si připomněla výročí svého založení k 1. 1. 2001, serveru Zlin.cz to sdělila Jana Brázdilová z tiskového oddělení univerzity.

Studium v doktorských studijních programech ukončilo v roce 2017 na UTB celkem 32 absolventů, kteří si převzali diplomy z rukou rektora Petra Sáhy. Jmenovací dekrety obdrželo pět nových docentů, kteří úspěšně ukončili habilitační řízení.

Jako každoročně byla v průběhu ceremoniálu udělena Cena rektora za významný přínos k rozvoji Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jejím držitelem se stal profesor Roman Prokop. Rektor mu cenu udělil „za dlouholetou práci pro univerzitu a Fakultu aplikované informatiky".

Roman Prokop je profesorem v oboru Technická kybernetika a vyučuje na Fakultě aplikované informatiky UTB ve Zlíně. Současně od roku 2016 zastává funkci prorektora pro celoživotní vzdělávání a statutárního zástupce rektora. Působí také v předsednictvu Akademie Univerzit třetího věku a již třetím rokem stojí v jejím čele jako její prezident.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam