Bezručovy sady pohlídá kamerový systém

ilustrační foto: město Kroměřížilustrační foto: město Kroměříž
ilustrační foto: město Kroměříž
Co se děje 11. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice letos rozšíří městský kamerový systém. Nová pevná kamera bude umístěna na křižovatce ulic Kotojedská a Úprkova a dohlédne tak na přilehlé Bezručovy sady, serveru Zin.cz to uvedl mluvčí města Jan Vondrášek.

 „Nová kamera přispěje k tomu, aby se návštěvníci parku cítili bezpečně a Bezručovy sady byly vyhledávaným místem pro odpočinek rodin s dětmi, mládeže i seniorů," uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle ředitele městské policie Libora Kubiše si návštěvníci parku v minulosti stěžovali na protiprávní jednání. „Zejména v letních měsících se v parku scházejí lidé bez domova a další nepřizpůsobiví občané, kteří obtěžují ostatní návštěvníky. Řešili jsme zde také pití alkoholu na veřejnosti, které zakazuje městská vyhláška," popsal Kubiš.

Podél parku vede jedna z páteřních komunikací ve městě. Kamera dohlédne i na příjezdovou komunikaci k obchodnímu středisku, odkud bývají hlášené krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel na přilehlém parkovišti. Pořízení kamery přijde odhadem na 600 tisíc korun, 350 tisíc korun by město mohlo získat jako dotaci z programu prevence kriminality ministerstva vnitra.

Kroměříž má nyní 17 pevných kamerových bodů a k tomu dvě mobilní kamery, které lze podle potřeby přesouvat. Radnice kamerový systém provozuje od roku 2001.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam