Na hradišťském sídlišti Štěpnice bude pokračovat obnova zeleně

foto: město Uherské Hradištěfoto: město Uherské Hradiště
foto: město Uherské Hradiště
Co se děje 11. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  Na uherskohradišťském sídlišti Štěpnice bude letos pokračovat revitalizace zeleně, která je součástí celkové obnovy sídliště. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

Některé dřeviny, které jsou ve špatném zdravotním stavu, bude nutné odstranit a nahradit novými. Další pěstební opatření spočívají v různých druzích ořezů nebo v instalaci bezpečnostní vazby. Obnova zeleně zahrnuje také údržbu trávníku.

Povolení ke kácení je vydáno u 31 kusů stromů, vysazeno bude 64 nových stromů. Navrhované výsadby částečně doplňují stávající aleje, které lemují páteřní komunikaci v území, zčásti prostory vnitrobloků. Další součástí plnění veřejné zakázky je založení parkového trávníku na plochách poškozených při kácení dřevin," upřesnil Pášma.

Obnova zeleně potrvá od poloviny února do konce června a vyjde na více než 2,2 milionu korun.

První etapa revitalizace zeleně na sídlišti Štěpnice se uskutečnila v loňském roce. V rámci ní bylo pokáceno 14 stromů ve špatném zdravotním stavu (včetně odstranění pařezů) a vysazeno bylo 15 stromů. Bezpečnostní vazby se dočkalo šest stromů a ořezu 240 dřevin. Akce vyšla na více než milion korun, ale z 60 procent byla spolufinancována ze zdrojů Evropské unie.

"Jsem rád, že se letos v projektu údržby zeleně ve Štěpnicích pokračuje, výsledek bude ke prospěchu všem občanům této části města. Zlepší se tak celková situace, přehlednost a bezpečnost veřejného prostoru," shrnul záměr radní města František Elfmark, který má na starosti oblast životního prostředí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam