Z dětské zimní olympiády přivezla výprava Zlínského kraje pět medailí

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Sport 12. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Výprava Zlínského kraje přivezla z Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky celkem pět medailí. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Zlínský kraj na dětské olympiádě reprezentovalo 84 mladých sportovců, kteří celkově vybojovali dvě zlaté a tři bronzové medaile.

„Chci poděkovat všem členům naší výpravy za předvedené úsilí i výsledky, kterých dosáhli. I když se nám tentokrát nepodařilo získat tolik medailí jako v předchozích letech, důležité je, že si naši mladí sportovci mohli okusit atmosféru olympijského klání, změřit své síly a umění se svými vrstevníky z ostatních krajů a také to, že s nimi měli možnost navázat nové kontakty nebo dokonce přátelství," sdělil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má ve své gesci oblast mládeže a sportu.

Pro Zlínský kraj zlaté medaile vybojovali Josef Petřek ve skicrossu (kategorie Starší chlapci) a Adam Tarabus v krasobruslení (kategorie Mladší chlapci). Hned dvě bronzové medaile získala Natálie Zouharová v alpských disciplínách, konkrétně v obřím slalomu a vyřazovacím závodě (kategorie Starší dívky). Třetí bronzovou medaili přidal v tanečním sportu pár Tina Šáchová – Oliver Los Chovanec.

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si pro spolupráci s pořádáním her vybírá jednotlivé kraje. Zlínský kraj se na mládežnických olympiádách podílí již od samého začátku v roce 2003. Zabezpečuje organizaci krajské výpravy, její dopravu, ubytování či sportovní oblečení pro její členy. Hned dvakrát Zlínský kraj olympiádu také sám hostil – v roce 2008 zimní a v roce 2013 letní.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam